Jaki prezent na pierwsze urodziny dla chłopca wybrać? Pomysły i inspiracje na upominek z okazji roczku

Wybór prezentu na urodziny to nie lada wyzwanie. I to niezależnie od wieku solenizanta. Jednak presja może się nieco zwiększyć, gdy chodzi o pierwsze urodziny dziecka.

Chcemy przecież, żeby zadowolenie z prezentu wyraził nie tylko chłopiec, ale również jego rodzice. Z tego względu często zastanawiamy się czy postawić na sprawdzoną zabawkę, która ucieszy malucha, czy na coś bardziej przydatnego co z pewnością spodoba się rodzicom, jednak nie jest to pewne w przypadku małego solenizanta.

Dlatego ważne jest, aby znaleźć złoty środek i kupić coś co zachwyci rocznego chłopca, jak i ucieszy jego rodziców, a dodatkowo wspomoże rozwój dziecka.

W dalszej części tekstu prezentujemy Wam nasze propozycje prezentów urodzinowych dla rocznego chłopca. Zaczerpnijcie z nich inspirację!

Rowerek biegowy

Rowerek biegowy to coś co zajmie naszego jednoroczniaka na długi czas. Pomoże mu się także przemieszczać oraz ćwiczyć poruszanie się. Niektóre modele rowerków biegowych posiadają białe opony wykonane z materiału przypominającego gumę, który nie pozostawia śladów na podłodze. Dzięki temu chłopiec może przemieszczać się nim nawet w domu czy mieszkaniu.

Dodatkowo, w wybranych modelach rowerków mamy możliwość demontażu dodatkowych kółek, przez co, gdy dziecko podrośnie będzie miało możliwość trenowania zachowania równowagi, która przyda się w nauce jazdy na tradycyjnym rowerku.

Bujak

Roczne dzieci są zazwyczaj prawdziwym wulkanem energii. Pierwsze kroki, raczkowanie, a nawet turlanie się to chleb powszedni. Warto więc zdecydować się na sprezentowanie chłopcu zabawki, która pozwoli mu się w bezpieczny dla niego sposób wyszaleć.

Konik na biegunach to klasyka, jednak dla rocznego dziecka dobrze będzie rozpatrzeć także inne modele bujaków. Niektóre z nich mogą być dostosowane do wzrostu dziecka, a niektóre będą na tyle uniwersalne, że posłużą dziecku przez dłuższy czas.

Skoczek

Skoczek to gumowa, nadmuchiwana zabawka pozwalająca na poruszanie się dziecka poprzez skakanie. Najczęściej jest ona w kształcie zwierzęcia. Można spotkać skoczki koniki, krówki, pieski czy jednorożce. Również gama kolorystyczna jest dość bogata, więc bez problemu powinniśmy wybrać coś dla małego kawalera.

Zabawka ta pomoże chłopcu w ćwiczeniu przemieszczania się oraz utrzymywania równowagi, a także zaktywizuje dziecko do ruchu.

Prezent na roczek dla chłopca - arenabajki.pl
Bujak, sorter, tablica manipulacyjna? Co kupić chłopcu na roczek?

Pchacze i ciągacze

Wszelkiego rodzaju pchacze to dobry upominek dla malca, który stawia swoje pierwsze kroki, ale w celu sprawnego poruszania się musi podpierać się znajdującymi się w jego pobliżu przedmiotami. Pchacz zastąpi losowe przedmioty, a dodatkowo może stanowić źródło świetnej rozrywki jeśli wyposażony jest w sorter czy inne atrakcje, jak światełka czy określone dźwięki.

Ciągacze natomiast będą idealnie dla dzieci poruszających się już całkiem samodzielnie, bez jakiejkolwiek pomocy. Jest on zabawką mogącą posiadać wiele zastosowań i dawać dziecku złudzenie opieki nad  zwierzakiem. Ciągacze można też spotkać w postaci wózków na zabawki.

Sortery

Dla dzieci mających jeden rok większość puzzli może okazać się nadal zbyt skomplikowana. Jednak godnymi zastępcami wszelkiego rodzaju układanek są sortery. Są to zabawki uczące kształtów oraz ich dopasowywania, aby wrzucić określony fragment do wnętrza zabawki. Dziecko ma niesamowitą frajdę, a przy tym uczy się.

Jednak nie tylko podstawowe kształty są dostępne w sorterach. Możemy spotkać tego rodzaj zabawki z klockami w kształcie cyfr, liter, zwierząt czy pojazdów.

Tablica manipulacyjna

Tablica manipulacyjna może zawierać dosłownie wszystko. Zamki błyskawiczne, sznurowadła, łańcuszki, włączniki światła (nie podłączone rzecz jasna) pozwalają dziecku poznać nowe przedmioty i faktury w bezpieczny dla nich i kontrolowany sposób. Tablicę tę wiesza się zazwyczaj na ścianie. Mały solenizant będzie z pewnością zachwycony i niezwykle zaciekawiony takim prezentem.

Suchy basen z kulkami

Jedyny basen, który sprawdzi się niezależnie od pory roku. Chłopiec będzie mógł korzystać z niego zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Chwytanie czy podrzucanie kulek z basenu wpłynie pozytywnie na rozwój małej motoryki dziecka, czyli na jego sprawność rąk i palców. Pozytywną rzeczą jest również samo manipulowanie kulkami i ich przekładanie z rączki do rączki. W ten sposób u chłopca pobudzony zostanie rozwój sensoryczny. W tym wypadku będzie to zmysł dotyku.

Namiot pokojowy

Budowanie baz z koców i poduszek to wspomnienie wielu z nas. Tak samo i dziś, dla dzieci wielką atrakcją jest posiadanie własnej bazy, a nawet namiotu. Z namiotu można bezpiecznie korzystać w pomieszczeniach. Najlepiej jednak zdecydować się na model namiotu zawierający podłogę. Jeśli dany namiot owej nie posiada należy pamiętać o zapewnieniu maluchowi koca oraz poduszek.

Z takiego prezentu ucieszyłby się niejeden dorosły, a co dopiero roczny chłopiec. I kto wie, może w ten sposób zaszczepicie w nim żyłkę do prawdziwych wypraw pod namiot?

Prezent na roczek dla chłopca - arenabajki.pl
Jaką zabawkę sprezentować chłopcu na jego pierwsze urodziny?

Worek na zabawki

Jest to przydatny prezent dla dziecka, jak i dla rodziców. Nie mówimy jednak o najzwyklejszych workach. Z niektórych worków na zabawki można korzystać również jako maty do zabawy. Gdy dziecko skończy się bawić, worek ze znajdującymi się na nimi zabawkami wystarczy ściągnąć wmontowanym w niego sznurkiem i gotowe. Zabawki posprzątane w ekspresowym tempie.

Gdzie w tym wszystkim zabawki dla chłopca?

Każda zabawka nadaje się dla chłopca. Najważniejsze, aby była ona adekwatna do jego wieku oraz innych paru czynników. Jeśli chcemy zdecydować się na zakup ‘typowo’ chłopięcej zabawki wystarczy, że będzie ona miała wzór czy kolor odpowiedni do jego zainteresowań. I tak zamiast różowego skoczka, możemy zakupić mu niebieski, a zamiast ciągacza motylka – ciągacz w kształcie lokomotywy czy samochodu.

To jednak jeszcze nie wszystko. O zabawkach dla rocznych dzieci można opowiadać niemal bez końca. Dlatego też jeśli chcecie znaleźć jeszcze więcej inspiracji na upominki dla rocznego dziecka, nie tylko chłopca, ale także dla dziewczynki, odwiedźcie adres turla.pl/pomysly-na-prezent-na-roczek-dla-chlopca-i-dziewczynki. Znajdziecie tam wiele ciekawych pomysłów na prezenty, a także informacje o zabawkach ekologicznych i ich licznych zaletach.

Jaki upominek na roczek chłopca wybrać?

Kluczem do sukcesu jest wybranie prezentu na podstawie obserwacji dziecka i tego co najbardziej go interesuje lub konsultacje z jego rodzicami dotyczące wyboru odpowiedniej zabawki. Kto jak kto, ale rodzice powinni wiedzieć najlepiej co przypadnie do gustu ich dziecku. Ponadto, nie kupimy dzięki temu również tej samej rzeczy, którą dziecko już ma.

Na co zwrócić uwagę wybierając prezent dla chłopca na roczek?

W celu kupienie jak najlepszej zabawki dla dziecka zwróćmy uwagę na jakość materiału z jakiego została wykonana zabawka oraz rodzaj tego materiału. Należy również zainteresować się atestami bezpieczeństwa świadczącymi o tym, że zabawka jest bezpieczna dla dziecka i nie zawiera szkodliwych dla niego substancji. Istotnym kryterium jest wiek dziecka. Dlatego też wybierajmy zabawki przeznaczone dla dzieci od pierwszego roku życia.

Zobaczcie jakie prezenty dla rocznego chłopca sprawdzają się najlepiej według doświadczonej mamy:

Jaką zabawkę dla rocznego chłopca wybierzecie? Czy wybór prezentu na roczek stał się łatwiejszy?

Dajcie znać w komentarzach.

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *