Prezent urodzinowy na roczek – pomysły i inspiracje na upominek dla dziewczynki

Pomysły prezentów na roczek dla dziewczynki

Pierwsze urodziny dziecka to wielkie wydarzenie dla całej rodziny. Zarówno rodzice, dziadkowie, wujkowie jak i ciocie głowią się jaki prezent będzie najlepszy dla rocznej dziewczynki.

Co kupić na roczek? Jaki prezent z okazji pierwszych urodzin będzie najlepszy? Jakie zabawki najbardziej przypadną do gustu rocznej dziewczynce?

Poniżej przedstawiamy Wam garść pomysłów i inspiracji na prezent urodzinowy dla małej damy.

Chodziki

Będą świetnym pomysłem na prezent z okazji roczku, gdy szukamy czegoś praktycznego. Na rynku dostępne są modele dedykowane dla rocznych dziewczynek. Charakteryzują się one motywami ozdobnymi nawiązującymi do motylków, kwiatków, księżniczek lub aktualnie najpopularniejszych wśród dziewczynek bajek. Jeśli zamierzacie kupić dziecku chodzik w prezencie zwróćcie uwagę na aktualne zainteresowania dziecka. Dzięki tej wiedzy będziecie mogli dobrać chodzik o wzorze idealnym dla małej dziewczynki.

Namiot dla dziewczynki

Budowanie baz czy namiotów z poduszek, koców i krzeseł, aby stworzyć sobie przestrzeń do zabawy to część dzieciństwa większości z nas. Ilu z Was marzyło w dzieciństwie o posiadaniu własnego namiotu? Właśnie dlatego specjalny namiot do pomieszczenia to jeden z lepszych wyborów jeśli chodzi o prezent na pierwsze urodziny.Własny namiot do zabawy czy spania to duża frajda i atrakcja dla dziecka. Solenizantka na pewno będzie zadowolona z takiego prezentu.

Konik na biegunach

Huśtawki są radością dla wszystkich dzieci. Nieważne czy to chłopiec, czy dziewczynka, radość z bujania jest tak samo wielka. Domową namiastkę huśtawki może stanowić konik na biegunach. Dodatkowo, dzięki korzystaniu z bujaczka dziewczynka będzie ćwiczyła w ten sposób błędnik, który jest odpowiedzialny między innymi za utrzymywanie równowagi.

Konik na biegunach jako propozycja prezentu na pierwsze urodziny dziewczynki
Konik na biegunach to prezent, który sprawi dziecku wiele radości

Sortery

Dopasowywanie kształtów do otworów w taki sposób, aby wrzucić do wnętrza pudełka trzymany w rączce klocek to wbrew pozorom świetna zabawa dla rocznej dziewczynki i dobry pomysł na prezent dzięki, któremu dziecko będzie się bawiło i uczyło jednocześnie.
Najbardziej trwałe i popularne są sortery drewniane, jednak tych wykonanych z plastiku również nie brakuje.

Piramidy

Najczęściej są to wykonane z grubego kartonu pudełeczka z namalowanymi na bokach ilustracjami zwierząt czy cyframi. Dziecko będzie miało frajdę układając je w piramidkę. Tyle samo zabawy dostarczy samo sprzątanie piramidki, bo aby to zrobić trzeba włożyć jedno pudełeczko w drugie i zaraz po układaniu piramidki dziecko bawi się w dopasowywanie kartoników rozmiarami. Dla dorosłych to może nic specjalnego, ale dla małej dziewczynki będzie to nie lada wyzwanie, w którym bardzo możliwe, że przyda się pomoc kogoś dorosłego.

Układanka piramidki dopasowywanie kształtów - prezent dla dziewczynki
Piramidki to upominek, który zajmie dziecko na dłużej

Figurki

Ludzie, zwierzątka, rośliny czy autka. Figurki do dobry prezent dla rocznej dziewczynki, ponieważ pobudzi on jej wyobraźnię. Z kolei podczas zabawy figurkami z kimś starszym np.: rodzeństwem pojawia się dobra okazja do tego, aby zapoznać ją z dźwiękami wydawanymi przez poszczególne zwierzęta czy pojazdy.

Lalki

Lalki to najczęstszy pomysł na prezent urodzinowy dla dziewczynki. I nic dziwnego, bo lalka to pewniak, który spodoba się każdej dziewczynce. I tak samo jak w przypadku figurek stanowić one będą idealną okazję do rozwoju wyobraźni dziecka.

Lalka - najlepszy pomysł na prezent z okazji pierwszych urodzin dziewczynki
Lalka to jeden z najczęściej spotykanych pomysłów na prezent urodzinowy dla dziewczynki

Domek lub wózek dla lalek

Jeśli roczna solenizantka ma już pełne półki lalek to dobrym pomysłem będzie kupienie jakiegoś akcesoria do nich. Domek, w którym dziewczynka będzie mogła odgrywać lalkami różne scenki z życia codziennego lub wózek, który pozwoli jej na udawanie rodzica, a także posłuży za pchacz. Są to zabawki, które z pewnością zadowolą roczną dziewczynkę.

Książki

Książki z bajkami to prezent ponadczasowy, a czytane na dobranoc przez rodzica mogą stać się nieodzownym elementem wieczornego usypiania. Jeśli chcemy naprawdę zaciekawić roczne dziecko to warto kupić książkę z dźwiękami lub ruchomymi elementami.

Płyta z kołysankami

Taką płytę doceni szczególnie rodzic, któremu ułatwi ona usypianie rocznej dziewczynki. Jeśli chcecie, aby Wasz prezent był bardziej wyjątkowy to dobrym pomysłem będzie zamówienie płyty imiennej. W kołysankach przeplatać będzie się imię rocznej pociechy, a za tytuł i okładkę albumu będzie wzięte jej imię. Taki upominek to coś praktycznego i wyjątkowego zarazem, a za parę lat będzie do takiego upominku również sentyment.
W końcu nie co dzień wydają płytę z imieniem córeczki, prawda?

płyta z kołysankami - upominek na pierwsze urodziny
Piękne kołysanki na spersonalizowanej płycie skutecznie uśpią dziecko, a może nawet i rodzica

Jak wybrać najlepszy prezent dla dziewczynki na roczek?

Najlepiej sugerować się zdaniem i potrzebami opiekunów dziecka. To oni wiedzą najlepiej czy chodzik w prezencie dla dziewczynki będzie przydatny czy może będzie to już kolejny chodzik w prezencie. Jeśli macie możliwość to warto zwrócić uwagę na ulubione bajki i zajęcia dziecka.

Na co zwrócić uwagę kupując prezent na roczek?

Podczas kupowania prezentu na roczek należy zwrócić uwagę na jakość materiału, z którego została wykonana zabawka, jak i jakość samego jej wykonania, atesty bezpieczeństwa oraz dopuszczalny wiek od jakiego dziecko może korzystać z danej zabawki. Zakup zabawki z atestami i dopasowanej do wieku dziecka będzie gwarancją jego bezpieczeństwa.

Jeśli jesteście zainteresowani również naszymi propozycjami prezentowymi z okazji roczku dla chłopca to zachęcamy do przeczytania innego naszego artykułu, który znajdziecie tutaj.

Mamy nadzieję, że powyższe propozycje ułatwią Wam wybór idealnego prezentu urodzinowego.

A może już wybraliście co kupicie na roczek małej damie?

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *