Jaki krem na cellulit wybrać będąc w ciąży?

Cellulit jest tkanką tłuszczową lub wodą, która odkłada się w sposób nieregularny. W ten sposób tworzą się podskórne bruzdy, a czasem nawet mocno wyczuwalne guzki. Skóra z cellulitem przypomina wtedy skórkę pomarańczy.

Owa skórka pomarańczowa jest zmorą wielu kobiet, jednak na jej występowanie szczególnie narażone są kobiety w ciąży. Aby zwalczyć ten problem warto stosować odpowiednie kosmetyki, jak krem na cellulit.

Jaki krem będzie najlepszy dla ciężarnych kobiet?

Czytajcie dalej.

Dlaczego u kobiet w ciąży pojawia się cellulit?

Przyczyna pojawienia się pomarańczowej skórki u kobiet ciężarnych tkwi w dość gwałtownych zmianach hormonalnych. Estrogeny, które stoją za tworzeniem się cellulitu, w czasie ciąży zwiększają swoją ilość. Zwiększa się przez to skłonność do obrzęków oraz odkładania tkanki tłuszczowej.

Tak duże zmiany w krótkim czasie znajdują odbicie w wyglądzie skóry.

Na czym polega działanie kremu na cellulit?

Dobry jakościowo krem na cellulit ma działanie wielokierunkowe. Pomaga on bowiem w oczyszczaniu organizmu z toksyn, zmniejsza obrzęki, nawilża, odżywia oraz ujędrnia skórę. Właściwości te sprawiają, że w efekcie końcowym pozbędziemy się cellulitu.

Krem na cellulit w ciąży - arenabajki.pl
Jaki krem na cellulit wybrać?

Jakie składniki może zawierać krem antycellulitowy dla kobiet w ciąży?

Wśród składników dozwolonych do stosowania w czasie ciąży, a obecnych w kremach na cellulit znajdziemy:

 • karnitynę,
 • ekstrakt z bluszczu,
 • kwas hialuronowy,
 • allantoinę,
 • wąkrotkę azjatycką,
 • olejek arganowy,
 • pantenol,
 • zieloną glinkę.

Jakich składników unikać w kremach na cellulit dla ciężarnych?

Gdy wybieramy krem na cellulit powinnyśmy unikać kosmetyków z substancjami chemicznymi, które mogą podrażniać, a nawet wywołać reakcję alergiczną. Jednak należy zwracać również uwagę na olejki roślinne. Nie wszystkie z nich są dobre dla nas i rozwijającego się dziecka. Niektóre z nich mogą wywołać nawet poronienie.

Z tej przyczyny powinnyśmy unikać takich składników jak:

 • metyloksantyny,
 • kofeina,
 • BHT,
 • BHA,
 • parabeny,
 • retinol,
 • olejek bergamotowy,
 • olejek rozmarynowy,
 • olejek cynamonowy,
 • ekstrakt z kasztanowca,
 • borowina,
 • algi,
 • alkohol.

Jak stosować krem na cellulit?

Krem antycellulitowy stosujemy na oczyszczoną oraz osuszoną już po kąpieli skórę. Najlepiej jest nakładać krem natychmiast po kąpieli, gdy skóra jest bardziej podatna na wchłanianie się składników aktywnych obecnych w kremie.

Samo nakładanie kremu nie powinno być przypadkowe i pospieszne. Krem należy rozsmarowywać na skórze okrężnymi ruchami.

I nie zapominajmy o podstawowej rzeczy jaką jest regularne nakładanie kremu na skórę. Tylko wtedy mamy szansę zobaczyć oczekiwane rezultaty.

Kiedy rozpocząć stosowanie kremu antycellulitowego?

Jeśli chodzi o stosowanie kremu antycellulitowego w ciąży to za najlepsze uznawane jest stosowanie tego rodzaju kosmetyków dopiero od drugiego trymestru.

Dlaczego?

Z dwóch powodów.

Pierwszym z nich jest bezpieczeństwo dziecka. W pierwszym trymestrze bowiem występuje największe ryzyko poronień. I chociaż nie ma dowodów na szkodliwość kremów antycellulitowych na płód, to lepiej nie podejmować zbędnego ryzyka.

Druga przyczyna jest zdecydowanie bardziej błaha. Mowa tu o tworzeniu się cellulitu u ciężarnej co ma miejsce dopiero w drugim oraz trzecim trymestrze.

Krem na cellulit w ciąży - arenabajki.pl
Czym kierować się przy wyborze kremu antycellulitowego dla ciężarnej?

Co oprócz kremu pomoże pozbyć się cellulitu?

Stosowanie kremów na cellulit to tylko jedna z możliwości walki z pomarańczową skórką. Jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań ze strony lekarza prowadzącego to wprowadźmy do swego życia dietę lekkostrawną oraz odpowiedni do naszego etapu ciąży oraz możliwości wysiłek fizyczny.

Jaki krem na cellulit wybrać i kupić?

Dobry krem antycellulitowy dla kobiet w ciąży powinien spełniać parę warunków. Chociaż zasad do przestrzegania jest niewiele to są one dość szczegółowe i potrafią wprowadzić mocną selekcję w trakcie zakupów.

Wybierając krem na cellulit dla ciężarnych należy zwracać uwagę na:

 • zapach kremu – najlepszym wyborem są kremy bezzapachowe, zapach oznacza najprawdopodobniej obecność sztucznych substancji zapachowych, a także może podrażniać zmysł węchu u ciężarnej,
 • bezpieczeństwo – krem na cellulit dla ciężarnych nie powinien zawierać wielu, wspomnianych już wcześniej substancji, mile widziane są atesty oraz certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo kupowanego kremu.

Gdzie kupić krem na cellulit dla kobiet w ciąży?

Kremy antycellulitowe dla ciężarnych można spotkać bez trudu w większości dużych hipermarketów, drogerii czy aptek. I to właśnie ta ostatnia lokalizacja jest najchętniej i najczęściej polecana jako miejsce, w którym można dobrać najlepszy i najbardziej bezpieczny krem mający pomóc zwalczyć pomarańczową skórkę.

Opinie

Kremy na cellulit skutecznie poprawiają stan i wygląd skóry, a także zapobiegają ponownemu tworzeniu się pomarańczowej skórki. Jeśli kurację kremem na cellulit rozpoczęłyśmy wcześniej, można by rzecz zapobiegawczo, to bardzo możliwe, że uda nam się uniknąć powstania cellulitu.

Producenci i ceny kremów antycellulitowych dla ciężarnych

Wśród producentów kremów antycellulitowych dla kobiet w ciąży znajdziemy firmy takie jak Pharmaceris, Tołpa, Ziaja, Nacomi, Biotherm, Bielenda, Oillan, Palmers, MomMe czy Bioliq. Ceny kremów zależą od ich objętości oraz rodzaju składników aktywnych i wahają się od około 11 do 100 złotych.

Zobaczcie przykładowe produkty do pielęgnacji skóry w trakcie ciąży:

Z jakich kremów na cellulit w trakcie ciąży korzystałyście? Jak Wam się one sprawdziły?

Dajcie znać w komentarzach.

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *